Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna « Staromieście Rzeszów »
Forum Mieszkańców Osiedla Staromieś›cie w Rzeszowie

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Budynek po przeciwnej stronie lubelskiej na wys. Audi

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna -> Staromieście Ogrody - Nasze Osiedle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mis1981

PostWysłany: Wto Sie 27, 2013 9:25 pm    Temat postu: Budynek po przeciwnej stronie lubelskiej na wys. Audi Odpowiedz z cytatem

Czy moze ktos z was sie orientuje co to nowego sie buduje w zaroslach obok ulicy lubelskiej po stronie osiedla Staromiescie Ogrody na wysokosci salonu Audi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Wto Sie 20, 2019 11:26 pm    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
arti

PostWysłany: Wto Sie 27, 2013 9:42 pm    Temat postu: Re: Budynek po przeciwnej stronie lubelskiej na wys. Audi Odpowiedz z cytatem

Prawdopodobnie masz na myśli nowe osiedle Hiszpańskie Ogrody

http://miastodlaludzi.pl/showthread.php?t=147
Powrót do góry
swiety

PostWysłany: Wto Sie 27, 2013 10:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie jestem ciekawe jaki budynek budują - bo patrząc na wizualizacje "hiszpańskich ogrodów" nie bardzo pasuje do tego co budują ...
Inwestor zgodnie z tablicą której zrobiłem fotke się zgadza (tylko inwestorem jest BUKI) na necie ciężko coś znaleść na ten temat ... - na budowie drą ryja jak się tylko podejdzie - generalnie dziwna inwestycja. Z drugiej strony dobrze, że coś budują, może ul.Gromskiego pociągnął dalej, aż do tego bloku i powstaną kolejna -kto wie ile wybuduje jeszcze Zodiak (1? może 2?)

edit : ciężko znaleść stronę www tej inwestycji i jakieś informacje. Dziwne bo dzisiaj znalazłem ... na rzeszowiaku :

http://www.rzeszowiak.pl/ogrody-hiszpanskie-tu-chce-sie-mieszkacnowa-inwestycja-4169654

Blok jednak będzie wyższy (5 pięter) układ inny niż ten pokazany na wizualizacja na forum 'miastodlaludzi'

Znalazłem jeszcze info o budowie drogi do tego bloku - dobrze może pociągnął Gromskiego odrazu do niej : http://bip.erzeszow.pl/ogloszenia-wykazy-zawiadomienia-komunikaty/archiwum-2012-r/11877,obwieszczenie.html
Powrót do góry
swiety

PostWysłany: Czw Sie 29, 2013 12:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaciekawiło mnie czy ten blok leży w Planie Zagospodarowanie "Staromieście Ogrody" i co się okazało ... tak.

(info : http://bip.erzeszow.pl/prawo-lokalne/miejscowe-plany-zagospodarowania-przestrzennego/miejscowe-plany-zagospodarowania-przestrzennego )

Miasto zmieniło plan na wniosek Alstan Group Sp. z o.o. ; oczywiście zgodzili się na
Cytat:
o zmianę wskaźnika intensywności zabudowy oraz zwiększenie dopuszczalnej liczby kondygnacji budynków.

Trochę, szkoda mogło powstać ładne, spójne osiedle - po co tworza plany które później zmieniają na zawołanie inwestora? Oby elewacja była w podobnej tonacji.

Czyli patrząc na plan osiedla : http://images62.fotosik.pl/89/78ad91c7de50a35a.jpg nowy blok powstaje w tym pierwszym kwartale w prawym gó
ym rogu (na lewo od miejsca pod Hotel (niebieski okrągły budynek)
Powrót do góry
Mis1981

PostWysłany: Pią Sie 30, 2013 11:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest poprostu swinstwo co tu zaczyna sie dziac. Jakis przekupny urzedas (ktorych zreszta w rzeszowie nie brakuje) pozwolil zje...bac fajne osiedle jakim moglo byc "Staromiescie Ogrody" bo dostal lapowe.

Posadzili takie gowno w srodku naszego planowanego docelowo osiedla ktore przypomina stajnie na wsi i czar prysl. Ale to samo bylo z Bella Dolina wiec chyba nikt nie powinien byc zaskoczony, to tylko chyba ja taki naiwny bylem.

Tu jest link do mieszkan ktore juz sprzedaja:
http://www.rzeszowiak.pl/ogrody-hiszpanskie-tu-chce-sie-mieszkacnowa-inwestycja-4169654

Oczywiscie stac ich jedynie na darmowa reklame na rzeszowiaku.

I do tego ten ironiczny tekst: "OGRODY HISZPAŃSKIE" sąsiadują z osiedlem "Staromieście ogrody", które zapewnia pełną infrastrukturę:

Pozdrawiam,
Mis

swiety napisał:
Zaciekawiło mnie czy ten blok leży w Planie Zagospodarowanie "Staromieście Ogrody" i co się okazało ... tak.

(info : http://bip.erzeszow.pl/prawo-lokalne/miejscowe-plany-zagospodarowania-przestrzennego/miejscowe-plany-zagospodarowania-przestrzennego )

Miasto zmieniło plan na wniosek Alstan Group Sp. z o.o. ; oczywiście zgodzili się na
Cytat:
o zmianę wskaźnika intensywności zabudowy oraz zwiększenie dopuszczalnej liczby kondygnacji budynków.

Trochę, szkoda mogło powstać ładne, spójne osiedle - po co tworza plany które później zmieniają na zawołanie inwestora? Oby elewacja była w podobnej tonacji.

Czyli patrząc na plan osiedla : http://images62.fotosik.pl/89/78ad91c7de50a35a.jpg nowy blok powstaje w tym pierwszym kwartale w prawym gó
ym rogu (na lewo od miejsca pod Hotel (niebieski okrągły budynek)
Powrót do góry
swiety

PostWysłany: Wto Gru 03, 2013 12:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.ogrodyhiszpanskie.pl

Co najlepsze z 17 mieszkań wolnych zostało tylko 3 ... nieźle.
Powrót do góry
Łukasz
Moderator

PostWysłany: Nie Gru 15, 2013 11:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To tam jest 17 mieszkań?Smile Sporo, ponieważ jak ostatnio przyglądnąłem się budynkowi to stwierdziłem, że mega mały. Takie niewiadomo co w szczerych polach..

Ja wiem, że nasze osiedlem też startowało podobnie w środku niczego, ale jednak budynek był większy, mieszkań było więcej, jakoś inaczej to wyglądało. Ale tutaj pewnie też, jak dokończą całą inwestycję (oby), to będzie się to już lepiej prezentowało.
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Pon Gru 16, 2013 12:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zarezerwowane nie oznacza sprzedanego .... To mieszkanie które kupiłem od spoldzielni zodiak tez było zarezerwowane przez kogos innego a mimo to ja jestem jego wlascicielem.
Powrót do góry
swiety

PostWysłany: Pon Gru 16, 2013 10:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łukasz napisał:
To tam jest 17 mieszkań?Smile Sporo, ponieważ jak ostatnio przyglądnąłem się budynkowi to stwierdziłem, że mega mały. Takie niewiadomo co w szczerych polach..

Ja wiem, że nasze osiedlem też startowało podobnie w środku niczego, ale jednak budynek był większy, mieszkań było więcej, jakoś inaczej to wyglądało. Ale tutaj pewnie też, jak dokończą całą inwestycję (oby), to będzie się to już lepiej prezentowało.

17 - jedna klatka ale blok jest wyższy niż nasze (ma 5 pięter i windę)

Ten blok to też "nasze" osiedle. Jest częścią osiedla Staromieście Ogrody.
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Pon Gru 16, 2013 11:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystkie bloki od 5 pięter w górę maja windę . Do 4 pięter nie ma takiego wymogu.
Powrót do góry
swiety

PostWysłany: Pon Gru 16, 2013 12:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

^ To ja wiem, te bloki miały być 3 piętrowe ale inwestor zmienił plany zagospodarowania przestrzennego.
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Pon Gru 16, 2013 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe które bloki następne Zodiak będzie budował, bo te zaczęte maja na wiosnę oddać.
Powrót do góry
swiety

PostWysłany: Pon Gru 16, 2013 11:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opcje sa dwie :
- na północ od obecnie budowanego
- na zachód od bloku 8

Mogliby trochę szybciej budować te bloki, kończą nowy blok to na wiosnę mogliby zacząć budowę kolejnego. Osobiście byłbym za druga opcją. Podobno w kolejnych planują windy - ale to takie zasłyszane plotki.
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Wto Gru 17, 2013 3:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wątpię żeby windy montowali do następnych bloków , jest to spory koszt a w niskich blokach nie potrzebne. Ciekawe jak teraz plan osiedla będzie wyglądał.
Powrót do góry
swiety

PostWysłany: Wto Gru 17, 2013 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spółdzielnia będzie z pewnością klepała tą samą wersje bloków, zbudują jeszcze te 2 bloki o których pisałem wcześniej, a później nie wiem - czy pójdą w stronę Warszawskiej (na zachód od bloków 1 i 3) bo te hiszpańskie ogrody to te w prawym górnym rogu tej mapy (na lewo od tego dziwnego budynku)

Powrót do góry
MG

PostWysłany: Wto Gru 17, 2013 6:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GCT napisał:
Wszystkie bloki od 5 pięter w górę maja windę . Do 4 pięter nie ma takiego wymogu.

Aktualnie to do 4 kondygnacji nie ma wymogu - dlatego też nasze bloki są 3 piętrowe (4 kondygnacyjne) Razz
swiety napisał:
Opcje sa dwie :
- na północ od obecnie budowanego
- na zachód od bloku 8

Jest jeszcze jedna opcja, czyli na zachód od 3-ki (mówiło się o tym już 2 lata wstecz). Jednak wszystkie opcje zależą od własności gruntów a z tą nie jest najlepiej Wink
GCT napisał:
Wątpię żeby windy montowali do następnych bloków , jest to spory koszt a w niskich blokach nie potrzebne.

Oj uwierz mi, że są potrzebne tylko Rzeszów jeszcze do tego nie dorósł Wink U Nas nadal "CCC" (CenaCzyniCuda) Razz
GCT napisał:
Ciekawe jak teraz plan osiedla będzie wyglądał.

A plan osiedla do czasu aż ktoś nie skonsoliduje większej części działek się nie zmieni (przykład: Ogrody Hiszpańskie). Czyli "dzicz" jeszcze kilka lat, jak nie kilkanaście (przywiązanie do ojcowizny) pozostanie jako tło dla osiedla Confused
swiety napisał:
hiszpańskie ogrody to te w prawym górnym rogu tej mapy (na lewo od tego dziwnego budynku)

Zaznaczone na czerwono:

Segmentowa konstrukcja = brak spokoju do czasu wybudowania ostatniego segmentu Wink
Powrót do góry
Andrz3jek

PostWysłany: Wto Gru 17, 2013 10:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mały developer nie może pozwolić sobie na wiele...
Powrót do góry
Łukasz
Moderator

PostWysłany: Sro Gru 18, 2013 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

swiety napisał:

Ten blok to też "nasze" osiedle. Jest częścią osiedla Staromieście Ogrody.

Niby tak, skoro zawiera się w ogólnym planie. Mi chodziło, że to nasze to Staromieście Ogrody, a tamto to już są Hiszpańskie.. Dobrze, że już w Rzeszowie mamy Włoskie;) Ciekawe co dalej..

Teraz też widzę, że na stronie Hiszpańskich ogrodów jest napisane 'Rezerwacja', a nie sprzedane W ten sposób to nawet sam deweloper może sztucznie coś tam tworzyć sobie. Zawsze to chętniej kupić mieszkanie, gdzie ktoś już kupił obok.. W tym momencie już jest 5 mieszkań wolnych.

A co do windy.. wymusza trochę inne ułożenie klatek, dodatkowe koszty przy budowie i później podczas eksploatacji, ale osoby na ostatnich piętrach napewno nie narzekałyby Jakby jeszcze można było do niej wsiąść z poziomu garażu czy chociażby aktualnych piwnic..
Powrót do góry
MG

PostWysłany: Sro Gru 18, 2013 6:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łukasz napisał:
A co do windy.. wymusza trochę inne ułożenie klatek, dodatkowe koszty przy budowie i później podczas eksploatacji, ale osoby na ostatnich piętrach napewno nie narzekałyby Jakby jeszcze można było do niej wsiąść z poziomu garażu czy chociażby aktualnych piwnic..

W dzisiejszych czasach winda nie jest tylko dla komfortu ale szczególnie dla zapewnienia dostępu osobom niepełnosprawnym (na wózkach inwalidzkich) więc zazwyczaj obsługuje wszystkie poziomy. Jest także dużym ułatwieniem dla rodzin z małymi dziećmi (wózki itp...).
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Wto Sie 20, 2019 11:26 pm    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
gypsy_king

PostWysłany: Sro Gru 18, 2013 11:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja info na temat wind w kolejnych blokach miałem bezpośrednio od Pana prezesa, a jak będzie w rzeczywistości to się okaże.

A co do budowy kolejnych bloków (poza tymi dwoma, których budowa ma ruszyć wiosną) to chyba będzie dość ciężki temat. Ostatnio dowiedziałem się, że jest faktycznie niezła jazda z własnością nieruchomości i to właśnie tych jeszcze niezabudowanych. Wiele gruntów wróciło do prywatnych włascicieli i za symboliczna złotówkę ich nie oddadzą, a to już może być problemem w aspekcie konkurencyjności kosztów inwestycji w tym miejscu. Mnie osobiście podoba się takie małe kameralne osiedle jak jest teraz, szczególnie po dzisiejszym otwarciu delikatesów. Cisza, spokój, dość solidne zaopatrzenie w sklepy, a do tego nie ma wad wielkich blokowisk, dzięki czemu przynajmniej ja mam subiektywne odczucie większego bezpieczeństwa.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna -> Staromieście Ogrody - Nasze Osiedle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: